Plisé

Díky své originalitě a eleganci získávají plisé v dnešní době na popularitě. Plisé jsou vyráběna ze speciálních plisovaných látek, které jsou typické svými estetickými, pravidelnými přehyby. Ty jsou uchyceny pomocí bočního vedení mezi nosníky. Plisé lze jednoduše stahovat či vytahovat a tím regulovat intenzitu světla a soukromí v interiérech. V nabídce STRMAT naleznete i nejrůznější speciální provedení plisé a dvojitá plisé, která jsou vhodná pro všechny typy oken. Vybrat si u nás můžete plisé z široké škály látek, barev i designových vzorů, které budou neobyčejnou dekorací vašich oken.

Pestrý výběr barev a látek

Z celé rozmanité nabídky stínící techniky STRMAT mají právě plisé jeden z největších výběrů látek. Volit můžete od světlých jasných barev až po velmi syté a výrazné barvy. Díky rozdílné transparentnosti látek můžete ovlivnit míru stínění a světla prostupujícího do interiéru v roztaženém stavu. Pokud chcete světlo zcela eliminovat, máme pro vás připravených hned několik zatemňujících (blackout) látek. Nosiče plisé nabízíme standardně hned v několika odstínech, ale nabízíme i individuální lakování libovolnou barvou ze vzorníku RAL.

Kombinace látek

Nemůžete se rozhodnout, zda chcete pokoj zastínit více či méně? U STRMAT si můžete objednat plisé kombinující hned dvě látky, které lze vytahovat či stahovat dle chuti v libovolné ploše okna. Díky tomu můžete například kombinovat zatemňující látku, která vám dopřeje klidný noční spánek a světlou látku, která přes den propustí dostatek světla a poskytne vám soukromí.

Vhodné pro atypické tvary

Pro plisé nejsou žádnou výzvou ani okna těch nejatypičtějších tvarů. Od kruhů až po čtvrtkruhy či trojúhelníky pro vás přesně zaměříme a dodáme vám plisé přesně na míru pro všechna vaše okna. Plisé lze namontovat přímo do zasklívacích lišt, do nad-praží či na stěnu. Pokud by byla instalace plisé nemožná, lze okno či jeho část zastínit plisovanou látkou uchycenou pevně na okno.

Plisé i pro střešní okna

Plisé pro střešní okna jsou kotvena přímo na okenní rám. Po stranách jsou fixována odolnými lanky, která plisé drží ve správné poloze bez prověšení. Volit můžete i fixaci plisé pomocí bočních lišt. Správné stínění střešních oken dokáže během letních měsíců odrážet vysoký poměr světla a pomáhá tak udržet vaše podkrovní a jiné prostory v příjemné teplotě.

Kompletní zastínění zimních zahrad

Díky konstrukci a elegantnosti je plisé ideální volbou k zastínění vašich zimních zahrad. Plisé se dokáže přizpůsobit atypickým tvarům i nakloněným bočním či stropním plochám. S plisé od STRMAT můžete tak kompletně zastínit celou vaší zimní zahradu a udělat z ní tak příjemné místo k odpočinku za každého počasí.

Možnosti ovládání plisé

Pro svůj velmi lehký a vzdušný design je velice populární ovládání plisé ručně za spodní profil či pomocí madla. Plisé lze jednoduše stáhnout či vytáhnout do požadované polohy, ve které pevně zůstane. Pro rozsáhlé prosklené plochy, vysoko umístěná střešní okna a zimní zahrady rozhodně přijde vhod možnost ovládání pomocí šňůry a nebo kliky s převodovkou. Pokud si chcete dopřát maximální pohodlí, můžete zvolit variantu s elektrickým ovládáním. Toto komfortní řešení je obzvláště užitečné při stínění velikých ploch a zimních zahrad.

Snadná údržba

Péče o plisé je velice snadná. Látky jsou velice kvalitní a odolné prachu i nečistotám. V případě potřeby lze látku plisé jednoduše namočit, omýt v čistícím přípravku a následně usušit. Jak se o vaše nová plisé starat, aby vám dělala radost po dlouhou dobu, samozřejmě našim zákazníkům kdykoliv poradíme.